برنامه درسی – کلاسهای آزمون تیزهوشان شیراز و مدارس نمونه شیراز و کلاسهای کنکور
جهت نام نویسی
و یا سوال و یا مشاوره
بر روی دکمه روبرو کلیک کنید

کلاسهای آمادگی ، برنامه ریزی و مشاوره جهت کنکور تجربی و آزمون مدارس تیزهوشان شیراز (سمپاد) و مدارس نمونه دولتی شیراز


اگر جز آن والدینی میباشید که دقیقا نمیدانید چگونه و چه کاری برای برنامه ریزی فرزندتان انجام دهید این کار را به ما بسپاریدمشاوره و برنامه ریزی کنکور رشته تجربی


تیزهوشان و نمونه دولتی


با سلام

متاسفانه بر خلاف میلم مجبورم این مطلب رو براتون منتشر کنم چون عده ای از دوستان تو تماساشون کم لطفی میفرمایند

خوب بحث اصلی بر سر این موضوعه که چرا هزینه کار اینجوریه

اول بیاید کار من رو با بقیه مقایسه کنید
اول ، تدریس من در تموم روزهای هفته اونم روزی دو ساعت و گاهی بیشتر از دوساعته.

همین نکته رو باز میکنیم . بعضی ها میگن مثلا فلان معلم اینقدر نمیگیره ولی چرا شما اینقدر میگیرید. خوب دوست عزیز فلان معلم در چه شرایطی کار میکنه. به نظر شما و همون جور که اطلاع دارید آیا تو یه سالن ۳۰ نفری یا در بدترین حالت در یه سالن ۵۰ نفری یه معلم میاد ۴ تا چیز میگه و میره آیا بچه ها چیزی یاد میگیرن؟ خوب خودتون قضاوت کنید؟ آیا این کار نتیجه ای داره؟ بعد بلافاصله جواب میدین خوب پس چطور قبولی دادن. منم به شما میگم ببینید همه چیز در طبیعت بر اساس توزیع نرمال هست مطمئنا توی اون جمع ۳۰ نفری ۲ تا بچه درس خون پیدا میشن که خوب خونده باشنو همونا اونا قبول میشن. آیا شما معلمی میشناسید که بگه فلانی قبول نشده و بیاد به شما زنگ بزنه بگه  پدر و مادر گرامی دانش آموز فلانی، ببخشید تقصیر من بوده قبول نشده. شده تا الآن یا شما از کسی شنیدین؟؟؟.

نکته دوم من در طول کارم با دانش آموزایی در ارتباط بودم که پایه ترین مسائل رو نمیدونستن. مثلا تعریف مربع رو اصلا بلد نبودن در حالی شاید یه خط تعرف مختصر که معلم باید بهشون یاد میداده اما یاد نداده ، خوب کم کم به نتیجه رسیدم که یک روز تو هفته و یا دو روز در هفته فایده نداره.در نهایت به این نتیجه رسیدم که باید تمام روزا در هفته باشه. خوب حالا معلم دیگه یه روز در هفته کار میکنه خوب شما یه حساب کتاب، بکنید میبیند مثلا اون معلم هر هفته ۱ جلسه که میشه در ماه ۴ جلسه کلاس داره ولی من در ماه ۲۵ جلسه دو ساعته. بعد اگه حساب کنید میبینید من حتی یک سوم اون هم نمیگیرم یعنی حتی کمتر از یک سوم. ولی چون اون فقط پول ۴ جلسه درماه رو میگیره برای همین از نظر شما خیلی به صرفه تر هست(!). قضاوت با شما؟

نکته سوم همون معلمی که شما به من میگید کمتر میگیره چندتا درس رو کار میکنه؟ آیا اون معلم تمام درسارو کار میکنه؟ ممکنه یه معلم به من معرفی کنید که نه تمامه درسا، بلکه فقط دوتا درس کار کنه؟ آیا روش خوندن و یاد دادن تمام درسا رو با بچه های شما کار میکنه؟ آیا با بچه های شما توی عید دوره میکنه و جمع بندی میکنه؟ آیا روزای تعطیل هم کار میکنه؟ آیا کلاس اون معلم ،دانش آموز رو درگیر در درس میکنه؟. اینا همه درحالی هست که من تمام این کارها رو انجام میدم. حتی بالاتر از اون وقتی کارنامه های آزمون آزمایشی میاد من برنامه رو با کمک فرزندتون تغییر میدم تا مشکلات رو حلش کنم.تمام درسا رو کار میکنم چون هدف من صرفا گفتن یه چیزی و پولشو گرفتن و رفتن نیست بلکه من میخوام فرزندتون نتیجه بگیره. کدوم معلمی رو میشناسید که اینجوری گیر بده تا دانش آموز نتیجه بگیره.قضاوت با شما؟

نکته بعدی کیفیت کاره. من بارها شده چندین بار یه مطلب رو توضیح دادم تا دانش آموز بگیره حتی بارها شده برگردم و پایه های قبلی رو دوباره درست کنم تا بچه بگیره چطور جواب بده. آیا اون معلمی که شما میگید تو فلان جا کلاس برگزار میکنه اینکار رو انجام میده؟تازه تو اون جوی که بچه اصلا سوال نمیپرسن چون میترسن توسط بقیه کلاس مسخره بشن که بارها همینو والدین تو تماساشون به من گفتن.شما کیفیت کلاس تک نفره و خصوصی رو با کلاس ۲۰ نفره یکی میدونید؟ قضاوت با شما؟

نکته بعدی در مورد اینه بیشتر وقت بچه ها توی مسیر رفت و آمد از بین میره درحالی که من توی خونه و تو اتاق خود بچه ها باهشون کار میکنم.اینجوری همون وقتی که هدر میره میتونه تو خونه درس بخونه. از طرفی من هم برای این که سروقت بیام باید هزینه کنم و تو ترافیک و اینا معطل بشم .حتما میگید خوب شما هم تو خونه برگزار کنید هزینه رو کمتر بگیرد. باشه قبول شما بچتون رو بیارید و ببرید من هزینه رو کمتر میگیرم ولی تجربه ثابت کرده پدر و یا مادر بعد از چند هفته دیگه حوصلشون نمیشه ! بچشون رو بیارن و ببرن و جالب تر اینه که آخرش میگن کاش شما خودتون میومدید.(یعنی میشه دقیقا همون چیزی که اولش خودم گفته بودم).

 

دوم ، تدریس من شامل تمام درس ها میشه +  مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی کاملا شخصی ، که هیچ معلمی همچین کاری نمیکنه

اگه از کسایی که با من کار کرده باشن بپرسید ، میدونن که من وقتی با شاگردم میخوام کار کنم تو هفته اول ارزیابیش میکنم و براش برنامه میریزم و حتی ما بعضی پنجشنبه ها یه کاری داریم به نام هنر آزمون دادن که اونجا بهشون میگم باید سرجلسه اینکارو بکنه و اون کارو نکنی و این اینقدر تکرار میکنن تا تو ذهنش به طور خود به خود نهادینه بشه.برنامه روز به روز ، هفته به هفته . حتی ماه به ماه رو بهشون میدم حتی بهشون میگم چه ساعتی چی بخونید و چه تستی بزنید.درواقع کار اصلی من مشاوره بود و چون فهمیدم بچه ها تو مباحث مشکل دارن تدریس هم اضافش کردم.

نکته بعدی در این مورد اینه که من اصلا برای مشاوره تا الآن از کسی پول نگرفتم. کسایی بودن که از شهرای دیگه نه فقط شیراز زنگ میزدن و از من سوال میپرسیدن که چه کتابی بخریم ، چیکار کنیم برای بچمون، نظرت در مورد این مشکل فرزندمون چیه و من اگه آزاد بودم با روی باز و حتی به مدت زیاد جواب دادم و در آخرش همونا از من شماره کارت میخواستن که پول این مشاوره رو بریزین به حسابم ولی من همیشه گفتم من پولی برای مشاوره نمیگیرم و شما اگه سوالی براتون پیش اومد و یا مشکلی دیگه ای داشتید، هر وقت دیگه خواستی زنگ بزنید ( جالب تر از اون اینه که بعضیهاشون به شدت تعجب میکنن و میگین اگه میرفتیم مشاوره باید کلی هزینه میدادیم،چرا شما نمیگیرید).من چیزی رو از کسی مخفی نمیکنم هر کس بهم زنگ بزنه بگه چیکار کنم دقیقا بهش میگم. ولی مشاورای دیگه تا هزینه۱ ساعت مشاورشون رو همون موقع دریافت نکنن اصلا باهتون صحبت نمیکنن تازه اونم چه هزینه هایی زیادی.قضاوت با شما؟

 

سوم ، تدریس من در یک هفته یا دو هفته اول کاملا رایگانه که برای اینه شما والدین گرامی با کار من آشنا بشید و در صورت عدم تمایل نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست

شما کافیه به همین عیدای نوروز نگاه کنید، من با اینکه میتونم مثل بقیه معلم برم تعطیلات ولی این کارو نمیکنم و جالبتر اون جا هست که با اینکه زمانی بیشتری میام توی عید یعنی به جای دو ساعت ، ۵ ساعت میام ولی هیچ هزینه ای اضاف تر نمیگیرم. شما معلمی پیدا کنید که تو عید اونم کل عید اینجوری کار کنه.قضاوت با شما؟

 

چهارم، من روش های مفهومی و ابتکاری به بچه ها یاد میدم که فکر نکنم جایی به بچه ها یاد بدن این روش ها رو

بارها شده روش هایی رو به بچه ها یاد دادم که بچه ها از درس ریاضی بیشتر خوششون اومده و میگفتن چقدر این روش خوب بود. کار من صرفا کپی مطالب بقیه نیست . اون کس که کپی میکنه چیزی برای یاد دادن نداره و من دلیلو مفهوم رو به بچه ها یاد میدم برای همین هم هست سوالات آزمون برای کسی که مفهوم رو متوجه شده نکته جدیدی نداره

پنجم ، من به شدت پیگیری کار بچه هایی که که با من کار میکنم هستم به عنوان مثال توی جلسه اولیای و مربیان بچه ها شرکت میکنم و به شدت وضعیت بچه ها رو پیگیری میکنم تا بچه ها بهترین نتیجه رو بگیرن.

متاسفانه معلم هایی هستن که اصلا اهمیتی به بچه ها نمیدن و اینا فقط کارشون اینه یه چیزی بگن و برن و پولشو هم خوب بگیرن. کافی شما از کسایی که من باهشون کار کردم بپرسید. من اصلا این مدل درآمد داشتنو تو ذهنم هم بهش فکر نمیکنم. شاگردایی داشتم که دیدم درس نمیخونن و چند بار بهشون گفتم و با روش های دیگه کار کردم ولی اگه دیدم که فایده نداشته آخرش به پدر و مادرشون گفتم من نمیتونم کمکی کنم و نمیخوام هزینه ای که به من میدین خراب بشه. حتی تا هفته دوم هر ماه هم که اگه نخواستن،میرم یعنی مثلا تا روز ۱۵ اون ماه هزینه ای کم نکردم و هیچی نگرفتم. جالب که پدر و مادرا اونجا میفهمن اصلا اولیت من پول نیست،چون اگه پول بود میگفتم پسرتون داره خوب پیش میره آخرشم که قبول نمیشد میگفتم خودش نخونده و من که مسئول نیستم و پولشو هم میگرفتم و میرفتم. در حالی که من اصلا این مدلی کار نمیکنم. من واقعیت ها رو میگم اگه بتونم درست کنم تمام تلاشمو میکنم اگه نتونم راضی به ضرر مالی والدین اصلا و ابدا نیستم و خودم بهشون میگم که متحمل ضرر نشن.قضاوت با شما؟

تو تمامی این سالها با کسایی که کار کردم صداقت من رو کاملا دیدن و میدونن که پول برای من در الویت چندم هست نه اول ،حتی به من میگن فلان روز واریز میکینم ومن بهشون میگم اصلا نگران زمان واریز کردن شما نیستم،حتی میگم اگر فکر میکنید که هزینه ای براتون زیاده و تمایل داشتین با من کار کنید مثلا خودتون بچتون بیارین و ببرین و این هزینه رو کم میشه.اما لطفا از روی انصاف قضاوت کنید،به عنوان پدر و مادر در آخر تصمیم با شماست، ولی این کم لطفی هست که شما تماس بگیرید و نادانسته قضاوت کنید.

مهم اینه شما براتون کار من ارزشمند باشه و تصمیم بگیرید که آیا این هزینه میصرفه یا خیر همونجور که در بسیاری از موارد دیگه از هزینه کردنتون، مثلا توی کفش خریدن اینه که آیا مثلا این کفش ارزش ۳۰ هزارتومن داره یا نه.من هیچکس رو مجبور نکردم که با من کلاس بگیره و ادعایی هم ندارم که فقط من میتونم کمک کنم. بدون شک معلمای دیگه ای هم هستن که دلسوز باشن و به فرزندتون کمک کنن.

در نهایت این انتظار که کسی تماس بگیره و بخواد و با این زحمت و دلسوزی هزینه اندکی پرداخت کنه انتظار کاملا عجیب و غیرمنطقیه. میتونید از کلاس های آموزشگاه توی شهر استفاده کنید. من هم دشمن کسی نیستم و بدی کسی رو نمیخوام و امیدوارم تمام کسایی که با من تماس میگیرن اگه حتی با من به توافق نرسیدن سال بعدش ،یه روز به من زنگ بزنن و به من بگن مثلا بچشون قبول شده من بینهایت خوشحال میشم.
امیدوارم قبل از تماستون این موارد رو مد نظر قرار بدید.ببخشید که اینقدر طولانی شد.

موفق باشید

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *